Szukając kamery do monitoringu, często uwagę zwracamy na cenę. Najważniejsze jest jednak, aby spełniała ona swoje funkcje i była rzeczywiście praktyczna. W innym wypadku z takiej kamery nie będziemy mieć wielkiego pożytku. Na pewno jednym z parametrów, któremu trzeba przyjrzeć się nieco bliżej jest rozdzielczość. Które kamery biorąc pod uwagę ten parametr będą najlepsze?

SD i HD

Być może wielu z Was pamięta czasy, kiedy to na kamerach umieszczane były oznaczenia SD, z angielskiego Standard Definition. W praktyce oznacza to kamery o rozdzielczości 768 × 576 pikseli. O wiele częściej na kamerach znajdziemy dziś jednak oznaczenie HD, a więc kamery High Definition. Jaką kamerę IP HD wybrać?

Pamiętać trzeba, że wyróżniamy obecnie dwa rodzaje kamer HD. Tak oto są to kamery HD Ready o rozdzielczości 1280 × 720 pikseli oraz Full HD. Te ostatnie obserwują z kolei obraz w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli.

Tak więc jaka kamera IP HD będzie najlepsza? Oczywiście ta o najwyższej rozdzielczości, co będzie miało wpływ na jakość rejestrowanego obrazu. Logiczne jednak jest, że takie kamery są również i najdroższe. Szukając zatem kompromisu pomiędzy ceną a jakością, dobrze wypadają kamery HD Ready. Z jednej strony gwarantują one obrazy wysokiej jakości, z drugiej z kolei nie są wcale kamerami najdroższymi. Wszystkim ceniącym sobie natomiast przede wszystkim jakość zaleca się kamery o najwyższej rozdzielczości Full HD. Takie kamery IP możemy znaleźć w tym sklepie.