Sieciowe systemy monitoringu ze względu na swoje zalety są dziś bardzo popularne i chętnie sięgamy po nie już nie tylko w firmach, ale również i mieszkaniach prywatnych. Ich duża popularność bierze się choćby z tego, że dostęp do obrazu z takich kamer mamy przez 24 godziny na dobę z każdego miejsca na ziemi, gdzie tylko mamy dostęp do sieci. To niewątpliwie ogromna zaleta. W takiej sytuacji pamiętać trzeba jeszcze o samym łączu i jego przepustowości, aby taki obraz mógł być w ogóle wysyłany. Tak więc jakie łącze do kamer IP będzie najlepsze?

Kluczowe czynniki

Jednoznacznie na to pytanie niestety odpowiedzieć się nie da. Wszystko bowiem zależy tutaj od tego, jak wielki jest to system i przez ile kamer jest on tworzony. Poza tym nie bez znaczenia jest również sposób kompresji. Dawniej dostępne były tylko kamery z kompresją MPEG-4. Znacznie efektywniejsza jest natomiast kompresja H.264 i trzeba zauważyć, że to właśnie z nią spotykamy się dziś znacznie częściej. W zasadzie taka kompresja to dziś norma.

Przepustowość w obu kierunkach

Zastanawiając się nad tym, jakie łącze do kamery IP będzie najlepsze, uwagę zwrócić trzeba na jego przepustowość w obu kierunkach, a więc download – odbieranie danych z sieci i upload – wysyłanie danych do sieci. Szczególnie ważny jest tu ten drugi parametr, jeśli odbierane będą tylko drobne sygnały, a system wysyłał będzie duże ilości danych do sieci.

Polecamy sklep z kamerami IP http://nvr.pl/produkty/kamery-ip